Şarkılarda olmasa…

Şarkılarda olmasa…

Demi sayın okur? Bu şarkılar da olmasa duygularımızı nasıl sözlere dökeceğimizi bilemeyeceğiz. Adamlar şarkı yazmanın everestine çıkmışlar. Hislerimiz bu şarkılarla huzur buluyor adeta.

Sefil hayatımın 28. yılının son yarısına gelmişken hayattan bir beklentimin olmadığını ısrarla etrafımdakilere gösteriyorum. Kendimle sorunum var galiba. Bilemedim şimdi.

Kendimi bir çok alanda geliştirmek için bir hevesle bazı kararlar alıyorum. Bu bazı kararlar, bazı bazı, bazı yerlerime kaçıyor. Bundan zevk mi alıyorum, mantığım mı el vermiyor bilmiyorum. Çok çabuk sıkılıyorum. Şuanda düzenli olarak yaptığım tek şey işe gitmek. Aynı satlerde kalk aynı saatte evden çık falan bunlar sıkmaya başladılar.

Hayattan zevk alamayan ben bünyesinin başkalaşım geçireceğinden emin değilim. Şu yaşıma nasıl geldim hayret doğrusu. Ölmem gerekli diye düşündüğüm zamanları hatırlar gibi oldum. Baskı baskı baskı baskı başka da birşey yoktu hayatımda…

Öküz gibi yaşamaya devam. Gerçi öküz gibi demekle öküzlere hakaret ediyorum ama argoda beni anlatan en iyi hayvan adı bu. Öküz hayvanının adı gerizakalı olsaydı, ben kendime yine gerizekalı derdim. İşte böyle bir mallık ile sefil hayatımı sürdürmeye çalışırken bazı şeylerin artık oluruna gitmesi için bu götü yerinden kaldırmalıyım.  Kaldırmalıyım ama nasıl? Üşengeçlik tanrısının bana verdiği yetkiye dayanarak (bak yine biyerlere dayanarak tembellik ediyorum) totoşumun rahatı için herşeyi yaparım şu aralar.

Falan fistan derken cicim, hayat yine bana oyunlar oynamaya başladı. Tam unuttum derken, şişmiş bir insan cesedi gibi su yüzüne çıkan bazı konular beni rahatsız etmiyor ama içimi gıcık gıcık ediyor. Yiyemeyeceğimi bile bile bu muzu soymaya devam mı etsem yoksa ellerimin arasından kaçıp gitmesine fırsat mı versem bilemedim. Abuk subuk yaşadığım şu günlerde içimi yeni yeni heyecanlarla doldurmak isityorum. Adam akıllı birini bulup mutluluğa kucak açasım var ama geçmişin yüküyle bu mutluluğu ne kadar sürdürürüm bilmiyorum.

Saatlerce yazarak içimi dökmek istiyorum ama reel hayatımın bu kadar çok deşifre olmasını da istemiyorum. Şu günlükler kağıt parçalarıyla sınırlı kalaydı eyiydi. Bir başka yazıda, bir başka konuda, bir ara görüşmek üzere… CUT!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!