Seo Servisi

Kategori: Genel - Yorum Yazın
Seo Servisi

Rakiplerimizin çalışmalarını seo çalışmaları sırasında göz ardı etmememiz bizim avantajımıza olacaktır. Bu konuda tavsiye edilebilecek bir diğer araç ise Alexa olacaktır. Bu araç sayesinde rakip sitelere gelen ziyaretçilerin en fazla hangi anahtar kelimeler kullanılarak bu sitelere ulaştıklarının bir listesine ulaşmamız mümkündür. Bu anahtar kelimeler arama motoru optimizasyonu sırasında size yardımcı olacaktır.

Buradan da görüleceği üzere, borsa kelimesinin ağırlıklı olarak aranacağını tahmin ettiğimiz bir sitede “şirket haberleri” anahtar kelime türevi de karşımıza çıkabilmektedir. Anahtar kelime belirleme çalışmamızın dördüncü ve son adımı ise hiç şüphesiz Google tarafından ücretli olarak sunulan Adwords reklamlarından faydalanarak belirli bir süre için sitenize ziyaret edecek müşterilerinizin hangi kelimelerle sitenize ulaştıklarını keşfedebilirsiniz. Bu aşama seo açısından çok önemlidir.

Seo çalışmaları sırasında anahtar kelimelerinizi belirlemek için yukarıda bahsi geçen dört yöntemden bir ya da bir kaçı ile elde ettiğiniz bir anahtar kelime listeniz olduğunu varsayabiliriz artık. Bu listedeki kelimeleri aranma popülerliğine göre sıralamak atacağımız ilk adım olacaktır. Bundan sonra atılacak olan adım, bu anahtar kelimelerin üzerinde çalıştığınız siteyle ne kadar alakalı olup olmadığına karar vermektir.

Anahtar kelimeler arama motoru optimizasyonu sırasında bizi hiç tanımadığımız başka insanlarla buluşturacak olan kelimeler olduğuna göre; sitenizde bulunmasına karar verdiğiniz anahtar kelimelerin, sitenizi bu anahtar kelimelerden her hangi biriyle ziyaret etmiş olan bir ziyaretçinin beklentilerini karşılayacak düzeyde site içeriğinizle alakası olmalıdır. Aksi halde ziyaretçilerin sitenize girip çıkmaları çok kısa bir zamanda gerçekleşecek ve Google tarafından pek de olumlu olmayan bir ziyaretçi trafiğine sahip olursunuz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!