SEO’nun Önemi

Kategori: Webmaster - Yorum Yazın
SEO’nun Önemi

SEO, dilimizde arama motoru optimizasyonu olarak bilinmektedir. Yani sitenizin Google arama motoru ile olan uyumudur. Daha da açmak gerekirse bir internet kullanıcısı Google’da bir şeyi tarattığı zaman sizin sitenizin üst sıralara çıkmanızı belirleyecek olan şeydir. Bu yüzdende SEO bir internet sitesi için hayati bir önem taşımaktadır.

Birçok internet sitesinin kuruluş amacı reklam yapmak, daha fazla kitleye kullanıcıya ulaşmak, ürünlerin daha fazla satılmasını sağlamak, içeriklerin daha fazla kişi tarafından görüntülenmesini sağlamak ve bunlara bağlı olarak da daha fazla kâr elde etmek olabilir. İşte bu yüzdende sitenin Google arama motorunda üst sıralarda çıkması gerekmektedir. Çünkü alt sıralarda bulunan bir siteye kullanıcılar pek fazla girmezler. Yapılan araştırmalarda da kullanıcıların genellikle Google’da ilk sayfada bulunan sitelere daha fazla girdikleri gözlemlenmiştir. Bu yüzden ilk sıralarda yer almak için yapılması gereken SEO uyumlu bir site kurmak olacaktır.

Popülerlik bir site için en önemli şeydir. Eğer Google’da ne kadar üst sıralarda yer alıyorsanız sizde o kadar popüler bir siteye sahipsiniz demektir. Birçok kişi popüler bir siteye sahip olabilmek ve kullanıcı sayısını artırmak için reklam yöntemine başvurmaktadır. Ancak reklam yöntemi oldukça masraflı bir yöntemdir. Bu yüzdende yapılması gereken daha az masraflı olan SEO yöntemini seçmek daha iyi olacaktır.

SEO uyumlu bir site yapmak aslında oldukça basittir. Bunun için sitede yapılan şeylerin doğal olması yeterli olacaktır. Yani çalıntı içeriklerden uzak durmalı ve hiçbir hileye başvurmamalısınız. Bu sayede zamanla sitenizin popülerliği artacak ve sitenize gelen ziyaretçi sayısı da buna bağlı olarak artış gösterecektir. Böylece sizlerde Google’da ilk sıralarda yer almaya başlayacak ve istediklerinizi teker teker elde etmeye başlayacaksınız.

http://www.beycon.com.tr/ adresinden SEO ile ilgili detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!