Siberia Dizisi

Siberia Dizisi

Sevgili ‘depresan’ın önerisi ile başladım bu doğaüstü, gerilim dizisine. Sibirya’da gerçekleşecek olan bir reality show için yarışmacılar bu ıssız adaya götürülüyorlar. İlk andan itibaren aralarındaki rekabet başlatılıyor ve izleyenler gerçek mi yoksa dizi mi kararsız kalıyor. Kararsız bırakan bir etken de yarışmacıların ‘Survivor’ gibi kameraya röportaj vermeleri.

Bu yarışmanın arkasında ormanın içinde gelişen değişik olaylar izleyicileri germeyi başarıyor. Ve araştıranlar görecektir geçmişte orada yaşanan gerçek bir olay da bulunmakta. Başlarda yapmacık bulup, diziyi bırakmayı düşünebilirsiniz. Bana öyle oldu. İlk bölümü neredeyse zor bitirdim. Fakat sonraları bir yandan beğenmeseniz de bir yandan felaket merak ediyorsunuz. Bölümleri bitirecekleri olayları iyi biliyorlar diyebiliriz buna.

Dizide oynayan oyuncular tanınmadık ve kendi isimleri ile oynuyorlar. Hepsi birbirinden farklı, çeşitli karakterler. Bazılarının tavırları hoşunuza gitmese de merak uyandıran olaylar sayesinde onları boş verebiliyorsunuz. Bu yarışmadan ayrılmanın kuralı ise ormanın içindeki belirli noktadan çizgiyi geçip, butona basmak. Böylece ıssız adaya bir helikopter gelerek yarışmacıyı oradan alıyor. Çizgiyi geçenler her ne şekilde olursa olsun geri dönemiyorlar. Ve bu oyunda hiçbir kural yok. Kendi kendileriyle uğraşırken olağanüstü durumlarla da mücadele ediyorlar. Şimdilik beni meraklandırıyor ve izlememi sağlıyor. Siz de bir şans verin derim ben. İzleyecek olanlara şimdiden iyi seyirler!


Pemra Yılmaz

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!