Site adına msn almak

Kategori: Webmaster - Yorum Yazın
Site adına msn almak

Şimdi sizlere siteleriniz için msn almayı anlatacağım.
Öncelikle gireceğimiz ilk adres Admin Center olmalı.Bu sayfada aşağıdaki resimde görüldüğü üzere Get Started adlı bağlantıyı tıklıyoruz.

Açılan sayfada karşımıza şöyle bir ekran gelecek,

Set up Windows Live Hotmail for my domain kısmı işaretli olarak kalmalı. Continue’ye tıkladığınızda karşınıza şu sayfa çıkacak

Bu resimde ilk seçenek aktif olmalı. Tıklayıp continue’ye tıklandığında aşağıdaki resimde görülen ayar sayfası açılacaktır.

Sıra geldi msn adresinizi doğrulama işlemine. Sitenizin cpaneline giriş yapıyoruz. E-mail kategorisinde mx kaydı(mx entry) kısmına tıklıyoruz. Aşağıdaki resimde görebilirsiniz.

Msn ayar sayfasındaki MX server: 987587894.pamx1.hotmail.com benzeri adresi alıyoruz ve aşağıda resimde görülen alana yapıştırıyoruz.

Adresi girdikten sonra hemen altındaki add new record butonuna tıklıyoruz. Domainimizi ve msn adresimizi onaylamış olduk. Şimdi işin kaymak kısmına geçiyoruz. Kendinize email adresi nasıl alabileceğinizi anlatacağım. Öncelikle diğer üyelerinizin msn alabilmeleri için ufak bir ayar gerekli. Resim 4’te görülen sayfaya geliniz. Sol menüde bulunan Settings linkine tıkladığınızda karşınıza bir buton çıkacak. Turn Open Membership On. Bu butona tıklayınız. Yine sol menüde bulunan Member linkine tıkladığınızda ADD adlı butou göreceksiniz. Buradan istediğiniz gibi msn adresi alıp verebilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!