Sosyal medya klüplerin ilgisini çekiyor

Sosyal medya klüplerin ilgisini çekiyor

Eskiden spor klüplerinin maçlarını radyo ve televizyon aracılığı ile takip ederdik. Bu cümle birazcık iddialı oldu ama çağımızın getirdiği sorumluluklar neticesinde her daim bu ikiliyi izleyip dinleyemiyoruz. Buna zamanımız yok çünkü.

Eğer akıllı bir cep telefonunuz var ise takımınızın maçlarının skorlarına bakabilirsiniz. Sosyal medyalarda direk olarak maç izleme şuan için bir hayal olsa da eminim ki ilerleyen dönemlerde bunları da bünyelerine katacaklardır.

Televizyonun ya da radyonun olmadığı yerlerde akıllı cep telefonlarınızdan takımınızın maçının nasıl gittiğini sorabilirsiniz. Maçı hem izleyen hem de sosyal medya vasıtasıyla kişileriyle paylaşan birileri mutlaka vardır.

Klüpler sosyal medya sektörüne el atmış durumdalar. Klüplerin sosyal medyaya ilgisi gün geçtikçe artıyor. Her takımın illa ki sosyal medyalarda hesapları vardır ve takımla/klüple ilgili gelişmeleri anlık olarak hesaplarında duyurabilmekteler.

Yazıma son verirken sosyal medyada hangi futbolcuların ve diğer spor dallarındaki sporcuların ne kadar takip edildiğini gösteren bir infografik paylaşacağım.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!