Sporcu Gıda Besinleri – En iyi Sporcu Gıda Besinleri

Kategori: Genel - Yorum Yazın
Sporcu Gıda Besinleri – En iyi Sporcu Gıda Besinleri

 

Fitness, vücut geliştirme ve sporun diğer dallarıyla ilgilenenlerin çoğu sporcu gıda besinleri kullanıyor. Ancak sporcu besinlerinin bilinçsiz kullanılması vücuda bir yarar sağlamaz. Vücudun ihtiyacı olan besin doğru tespit edilmeli, besinler doğru zamanlarda, doğru miktarlarda alınmalıdır. Hangi sporcunun hangi besini almasını uzman kişiler tespit edebilir. Supplement dediğimiz sporcu gıda besinleri doğal beslenmeye ek olarak alınır ve öğün yerine geçmezler. Sporcular çoğu zaman ihtiyaçları olan protein, vitamin, karbonhidrat, yağ ve mineralleri doğal beslenmeleriyle alamazlar. Yeterli besini almadıkları zaman da bazı sağlık sorunlarıyla karşılaşırlar. Sporcu besinleri bu ihtiyacı karşılamak için geliştirilmiş emilimi ve kullanımı kolay olan destek ürünleridir.

En çok kullanılan sporcu besini protein tozudur. Kasları güçlendiren, vücudun yenilenmesini sağlayan protein tozları özellikle kas yapmak isteyen sporcuların tercihidir. Sabahları, antrenman öncesi veya sonrası, yatmadan önce alınmaktadır. Protein tozları kas gelişimini hızlandırırken aynı zamanda vücudun kendini daha hızlı tamir etmesine yardımcı olmaktadır. Sadece sporcular değil bazı hastalar için de tavsiye edilen bir üründür. Kilo alamama sorunu olan kişiler ise kilo aldırıcı toz kullanarak kilo almaya çalışmaktadır.

En iyi sporcu gıda besinleri arasında karbonhidrat tozları, yağ yakıcılar, kreatin tozu, amino asitler, l-carnitine gibi ürünler  de bulunmaktadır. Kilo vermek isteyenler ve kaslarını daha belirgin hale getirmek isteyenler yağ yakıcıları kullanmalıdır. Yağ yakıcı sporcu besinleri yağları yakarak enerjiye dönüşmesini sağlamaktadır. Vücuda enerji veren ve güç sağlayan sporcu besini ise kreatindir. Daha uzun süre yorulmadan spor yapmanızı sağlar. Sporcu besinleri destek ürünlerdir, öğün yerine kullanılamaz. Kas kütlesinin arttırılması, korunması, yağların yakılması ve kısaca fit bir vücuda sahip olmak için doğal beslenme, besin takviyesi ve spor bir bütün halinde düşünülmelidir.

Talebin giderek artması nedeniyle en kaliteli sporcu gıda besinleri artık ülkemizde de satılıyor. Sporcu gıda marketlerinde dünyanın en iyi markalarının ürünlerini rahatlıkla bulabiliyorsunuz. Fiyatları ve ürün içerikleri farklı olduğu için satın almadan önce ürün bilgilerini detaylıca incelemelisiniz. Ürünler hakkında beslenme uzmanınıza ya da spor hocanıza danışabilirsiniz. Ayrıca piyasada sahte ürünler de bulunuyor. Bu nedenle kalite belgeli güvenilir markaların ürünlerini tercih etmelisiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!