Takipçileriniz sizden ne bekler?

Kategori: Webmaster - Yorum Yazın
Takipçileriniz sizden ne bekler?

Takip edilen ve sürekli yorum yağmuruna tutulan kaliteli bir blog yazarı iseniz eğer başınız dertte demektir. Ama bu dert çok fazla baş ağrıtan cinsten değil aksine tatlı bir derttir. Kaliteli paylaşımlarınız veya hayata dair düşüncelerinizi yansıttığınız blogunuzu sürekli güncellemelisiniz. Çizginizden sapmamanız gerekir. Blogunuzda yapacağınız en ufak bir değişikliği bile misafirlerinizin oyuna sunmanız onlara değer verdiğinizi hissettirir. Sizin blogunuza bağlılıklarını güçlendirir.

Blog yazılarınız ne çok samimi ne de çok resmi yazılmamalıdır. Misafirlerinizin anlayacağı dilden bloglamak ve bu işin içinde olmayan misafirleriniz için teknik terim kullanmamak, okuyucularınızın blogunuzu daha iyi şekilde, özümseyerek okumalarını sağlayacaktır.

Blogunuz da onlara sorular sorarak samimiyetinizi arttırabilirsiniz. Bunu isterseniz anket yöntemiyle ya da konu olarak sunabilirsiniz. Verdikleri geri bildirimler doğrultusunda blogunuzu daha kullanılabilir bir hale getirebilirsiniz.

Blog yazmayı öğrenmek isteyen okuyucularınız için, blogunuzda dersler verebilirsiniz. Blog nasıl yazılır adlı bir başlıkta, blog yazmanın inceliklerini onlara öğretebilir, ne kadar zevkli birşey olduğunu gösterebilirsiniz. Hatta kendi bloglarınızda misafir yazarlık yaptırabilirsiniz. Yeni blogçunuzun yaptığı hataları onu kırmadan düzgün bir yolla ona anlatmanız, karşı tarafın hem şevkini kırmaz hem de kendini geliştirmesinde yardımcı olursunuz. Unutmayın. Bloggerlar kolay yetişmiyor.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!