Temizlik Oyunları ve Kız Çocukları

Kategori: Genel - Yorum Yazın
Temizlik Oyunları ve Kız Çocukları

İnternetin hayatımızda değiştirdiği şeylerin başında eğlence ve oyun anlayışımız geliyor. İnternet artık küçük büyük herkes için, çok büyük bir bilgi kaynağı olmasının yanı sıra aynı zamanda keyifli vakit geçirmemizi sağlayan oyun ve uygularında kaynağı haline gelmiş durumda. Çevrenize şöyle bir baktığınızda artık sokakta oyun oynayan çocuk görebilmeniz neredeyse imkânsız. Çünkü oyun çağına gelmiş çocuklar artık, daha fazla oyun seçeneğine ulaşabildikleri ve hayal güçlerini daha fazla zorlamalarına imkân veren internet oyunlarını tercih ediyor. Evlerinde bilgisayarları başından, hiç yorulmadan bir savaş kazanabildikleri gibi, bir prensesin kıyafetini tasarlayabiliyorlar. Çocuklar için aynı zamanda bir sosyalleşme aracı olan bu oyunlar, internet konusunda bilinçli olan aileler tarafından çocukları için çok faydalı bir eğlence aracı olabiliyor.

Eğlendirirken, öğreten bu oyunlar çocukların ilgi alanlarına göre çok farklı kategorilerde olabiliyor. Bu kategorilerden en ilginç olanlarından biri de temizlik oyunları. Özellikle kız çocukları tarafından daha fazla oyunlar1 sitesinde oynanılan bu oyunlar evde anneleri temizlik yaparken gördükleri her şeyi sanal ortamda oyun şeklinde gerçekleştirip, bir şeyler başarmışlık hissi yaşamalarını sağlıyor. Temizlik oyunları aynı zamanda oldukça fazla eğitici öğe içeriyor. Oyun akışı çoğu zaman çocukları oda toplama konusunda, hijyen konusunda faydalı olacak şekilde yönlendirip, onların doğru davranışlar kazanmasını sağlayabiliyor.

Çocukların interneti doğru kullanması beklenemeyeceğinden bu konuda ailelere büyük görevler düşüyor. Çocuklar zaman zaman içinde oyun geçen her uygulamaya tıklayabiliyorlar ve kendilerine uygun olmayan içerikler ile karşılaşabiliyorlar. Bu nedenle ailelerin çocuklarını temizlik oyunları gibi hem eğlenceli hem de eğitici oyunlara yönlendirmeleri ve bu konuda kaliteli ve güvenilir içeriklere sahip olan oyun sitelerinden yararlanmaları gerekiyor. Bu koşullar sağlandığında internet hem yetişkinler için hem de çocuklar için tek eğlence kaynağı olmayı başarıyor.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!