Windows Live Messenger’a 15 Mart’ta veda ediyoruz.

Windows Live Messenger’a 15 Mart’ta veda ediyoruz.

14 yıldır kullandığımız messenger programına veda etme zamanı arkadaşlar. Aslında bu bir veda değil gibi. Yeniden doğuş diyebiliriz. Diyebiliriz çünkü son zamanların revaşta olan programı Skype ile birleştirildi. Bu kararın alınmasında sosyal medyanın rolü çok fazla. Neden diye soracak olursanız eğer, anında mesajlaşma entegreleri insanların sosyal medyaya doğru akmasını sağladı. Program kurmadan anında mesajlaşmayı web üzerinden yapmak insanlara daha kolay geldi.

Bildiğiniz üzere Microsoft Skype’ı satın almıştı geçen sene. Aynı zamanda mail ortamında ve reklamlarıyla Skype’a geçmemiz için yönlendirmelerde bulundular. Msn Messenger hesaplarımız iptal olmadan Skype üzerinde yine kullanabileceğiz.

Hatırlarsanız Microsoft logosunda da değişikliğe gitmişti. Ayrıca yıllardır kullandığımız Hotmail’i, Outlook Web versiyonu olarak güncelledi. Bu iyi oldu aslında. 2013 yılına değişikliklerle giren Microsoft bakalım bu yeni uygulamalara ayak uydurabilecek mi. Bunu uzun vadede bekleyip göreceğiz.

Kişisel olarak düşüncelerimi söylemem gerekirse bu birleşimin bana göre hiç bir faydası yok. Kullanıcıları alışkanlıklardan vazgeçirmesi çok zor olacak. Özellikle Skype kullanmasını bilmeyen sıkı Msn kullanıcılarının bunu hoş karşıladıklarını zannetmiyorum. Ani yapılan değişimlere ayak uyduramayan bir çok kullanıcı olacaktır eminim. Skype’a geçerken tüm şifrelerinizle geçiyorsunuz. İlk girişte sıkıntılarla karşılaşabilirsiniz ama Skype size rehberlik edecektir.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!