WordPress admin panelde yeni bişeyler var

Kategori: Webmaster - Yorum Yazın
WordPress admin panelde yeni bişeyler var

Eski sürümlerde olup olmadığından emin değilim ama bu yeni olan son sürümlerde wordpress admin panelden yazdığınız yazıların hemen altında benzer yazıları görebiliyoruz. Mantıklı bir geliştirme olmuş. Tuttum bunu. Hem aynı konuyu yazıp yazmadığımızı da görürüz. Güzel bişey olmuş. Bir de admin panelinin dibinde linklemeler var. Onları da yeni görüyorum. Bazı linkler bilindik linkler ama bir tanesi Özgürlük adı altında linklenmiş. O linkte de şunlar yazıyor;

WordPress ücretsiz ve açık kaynak kodlu, çoğunlukla dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşayan, gönüllü geliştiriciler tarayından geliştirilmiştir. WordPress bazı harika, dünya görüşünüzü değiştirecek haklara sahip olduğunu GPL lisansı ile beraber gelmektedir.

  1. Ne için istiyorsanız o amaçla bu programı kullanmak için tam anlamıyla özgürsünüz.
  2. Kaynak kodlara erişebilirsiniz. Programın nasıl çalıştığını inceleme ve isterseniz değiştirme özgürlüğüne sahipsiniz.
  3. Orijinal programın kopyalarını dağıtma, dolayısıyla komşunuza yardım edebilme özgürlüğüne sahipsiniz.
  4. Değişiklik yaptığınız sürümü başkalarına dağıtma özgürlüğüne sahipsiniz. Bu sayede uygulamayı kullanan kişilere değişikliklerinizden faydalanma şansı tanımış olursunuz.

WordPress, sizin gibi insanların arkadaşlarına WordPress’i anlatması ve binlerce firmanın ve servisin WordPress etrafında konuşlanmış uygulamaları ile büyüyor ve bizler, her seferinde hakkımızda iyi bir şeyler söylendiğinde gururlanıyoruz. Sadece ilk önce marka yönergelerimize bir göz atsanız yeter.

WordPress dizininde yer alan her eklenti ya da tema %100 GPL uyumlu ya da benzer bir ücretsiz lisansa sahiptir, böylece rahatça eklenti ve tema bulabilirsiniz. Eğer bir başka kaynaktan eklenti ya da tema bulursanız GPL olup olmadığını sorun. Eğer WordPress lisansına saygı göstermiyorlarsa, kendilerini hiç bir şekilde önermiyoruz.

Tüm yazılımların bu özgürlüklerle beraber dağıtılmasını istemez misiniz? Biz istiyoruz! Daha fazla bilgi için Free Software Foundation (Özgür Yazılım Oluşumu) sitesine bir göz atın.

 

Yine admin panelde sol taraftaki menünün en altına ‘Menüyü aç’ ibaresi konulmuş ama bunda bi terslik var. Menü zaten açık ama yine de aç diyor. Kapattığımda ise menüyü aç diye birşey demiyor. Küçük birşey ama ilerki sürümlerde bu küçük bug’ı fixlerler. Sonuç itibariyle admin panel güzel bir yapıya bürünmüş. Her büyük güncelleme sonrasında admin panelimiz değişiyor. WordPress’e daha bi aşık olmaya başladım. Bakalım wordpress 5 gibi sürümlerde bizi neler bekleyecek.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!