WordPress Tumblr temaları ne kaa güzel lan

Kategori: Webmaster - Yorum Yazın
WordPress Tumblr temaları ne kaa güzel lan

wordpress-tumblr-wordpressHadi bugün bi değişiklik yapalım. Kişisel zamazingo olarak hunharca kullandığım seni daha farklı konulara davet ediyorum. Blog dünyasının vazgeçilmez içerik yönetim sistemi olan WordPress’te kullanılabilecek Tumblr temalarına bakalım mı canısı? Bakalım.

Son zamanlarda bilindik bloggerların Tumblr temalarını seçmelerindeki mantığı aklım almıyordu ama o minimal yapıyı derinlemesine inceledikten sonra “vay amk bu adam nasıl bi tema yapmış lan” demekten kendimi alamamıştım.

WordPress Tumblr Temaları konusuna değinmeden önce Tumblr ile ilgili bir kaç lüzumsuz bilgi paylaşmak istiyorum. Bu bilgilerin uzun vadede yalan yanlış bilgiler olması muhtemel gözükmekte.

Tumblr, ABD menşeili bir sosyal ağ ve blog hizmetidir. İnsanların burada blog tutabilip sosyalleştiği gözlemlenmiştir. Tumblr 2007’nin soğuk Şubat ayında kurulmuş. David Karp kurmuş bu arada. Onunda adı geçsin dimi ama? Şimdi biraz istatistik paylaşalım. Tumblr açıldığının daha ilk haftasında 75 bin kullanıcıya kavuşmuş. Facebook ne kadar kullanıcı kaptı acaba 1 haftada? Neyse konu facebook değil. Tumblr’ın sadece ABD’de 13,4 milyon kullanıcı var. Tumblr’ı Tumblr yapan en büyük özelliklerinden birisi de diğer sosyal ağlarla full senkronize olmasıdır.

5 yıldır reklamsız yayın hayatına devam eden Tumblr, para kazanma modeli, Tumblr tema satışları ve gönderilerini öne çıkarmak isteyenlerin ödediği ücretlerden oluşuyordu. Tumblr bundan 1 dolar alıyordu. Şimdi ise en büyük şirketlerin reklamlarını almaya başlamış. İlk çalıştığı Adidas bunlara bir örnek. Tumblr’ın şuanda 126 çalışanı var. Newyork, Richmond ve Virginia’da ofisleri bulunmakta. Tumblr’da şuanda 83.8 milyon blog bulunmakta. 37,5 milyon blog gönderisi yapılmış. Günlük gönderi sayısı 67,3 milyon. 12 dilde hizmet veren Tumblr, ABD’den %42’lik bir trafik alıyor.

Evet bu istatistiklerin ışığında sizi WordPress Tumblr temalarıyla  baş başa başa bırakıyorum.

WordPress Tumblr Temaları

Befree tumblr temasını indir   –   Befree tumblr temasını görüntüle

 

 

Tumblepress tumblr temasını indir   –   Tumblepress tumblr temasını görüntüle

 

 

Buttercream tumblr temasını indir   –   Buttercream tumblr temasını görüntüle

 

 

Pachyderm tumblr temasını indir   –   Pachyderm tumblr temasını görüntüle

 

 

Stumblr tumblr temasını indir   –   Stumblr tumblr temasını görüntüle

 

Şimdilik bu kadar WordPress Tumblr teması yeter. Sonra şımarıyorsunuz. İleri ki yüzyıllarda tekrar Tumblr temalarına el atmayı düşünüyorum. CUT!


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!