Yağmur sesi ile türkü dinliyorum

Kategori: Kişisel - Yorum Yazın
Yağmur sesi ile türkü dinliyorum

Aslında ben böyle bişey yapmazdım. Efkarlandım diyelim. Hayatın gıcıklığına karşı elimden bişeyin gelmediğini farkedince vuruyorum hoparlörn volümüne. Bangır bangır şuanda. Tabi bunu benden başkası duymuyor. Neden duymadığını sizin o engin beyninize bırakıyorum. Bilirsiniz teknoloji son 3000 yıldır baya bi gelişti.

Türküler aslında can’dır. Arasıra yapıyorum bunu. Uykumu getiriyor ve hemen uykuya geçiyorum. Türküler, akışkan tutku bisküvisinin çikolatalı kreması gibi olduğu için ağır kaçıyor geç saatlerde. Buna istinaden (bunu kullanmazdım hiç, noluyo lan) kan akışı da duruyor yavaştan. İnsanın uykusu geliyor işte be ne uzatıyorsun daha. Mal değiliz sonuçta. (?)

İşte böyleyken şöyle blögçum. Şuanda Antalya’mda yağmur yağıyor. Dehşet şekilde gök gürlüyor ve şimşekler çakıyor camıma camıma. Acaba modemime zarar verir mi? Vermez herhalde. Şimşeklere dayanıklı bir modemim varmış gibi hissediyorum. Markasaını söylemiyim reklama girmesin ama piyasadaki en iyi modemlerden birisi. A harfi ile başlıyor. Aralarda i ve r, t, i, e, s vb. harfler var. Güzel bişey yani. Yanlız tek portlu. Olsun yine de seviyorum modemimi. Ben ne anlatıyorum? Mal oldum iyice. Mal gibi ölücem yemin ediyom.

Şuanda dinlediğim türkü ile iyice havaya girdim diyebilirim. Resmen rakı şarap içesim var. Gerçi rakıyı sevmiyorum ama en azından kafa kıyak olana kadar devam edebilirim. Aslında 2. şarap kafasından sonra bunlardan uzak duracağıma kendi kendime söz vermiştim. Bunu ezip geçemem. Belli olmaz. Türkü dinlerken birada içilmez ki şimdi. Amele gibi ne öyle o? Bira, hammallığını yapmaktan başka bir işe yaramayan tek içecek. Ciddiyim bak. Mesela bir konserdesin tam gaz çırpınıyorsun. Bi çişin geliyor varya 2 kilo işiyon sonra. Hiç serin değil hiç.

Yine konu kayıyor gidiyor. Ne yazacaktım ne yazdım. Neyse blogçum yarın zebbahın köründe işe gitmem lazım. 1 2 saat daha takılaym sonra yatacam. Hade sana mutlu ddoslar. Rüyanda beni gör.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!