Yaza Uygun Gelin Başı Ve Gelin Makyajı Seçimleri

Kategori: Genel - Yorum Yazın
Yaza Uygun Gelin Başı Ve Gelin Makyajı Seçimleri

Bu yaz tercih edilen gelinlik modellerinde çok farklı işlemeler bulunmaktadır. Bu gelinliklere uygun ayakkabı ve saç modeli çok iyi ayarlanmak zorundadır. Gelinliğinize en çok yakışacak olan saç modelini ve rengini tespit ederek ona göre saç yaptırma işleminizi gerçekleştirmelisiniz. Bu yaz gelin başı modellerinde genellikle topuz saç modelleri kullanılmaktadır. Özellikle klasik şekilde yapılan topuzlar sırtı açık ve dekolte şeklinde bulunan gelinliklerin modellerini daha iyi gösterdiği için bu saç modelleri daha fazla tercih edilmektedir.

Ayrıca 1980’lerden kalma topuz modelleri de gelin başı yapımında örnek alınmaktadır. Doğal mekânlarda yapılacak olan düğünlerde kadınlar genellikle dağınık ve dalgalı saç modellerini tercih etmektedirler. O yüzden kır düğünlerinde ya da açık alanlarda yapılan düğünlerde toplanmayan saç modelleri yapılmaktadır.

Kadınlar için düğün çok önemli bir faaliyettir. O yüzden bu günlerde çok güzel olmayı amaçlayan kadınlar aylar öncesinden bu günde giyecekleri gelinlikleri ve bu gelinliklere uygun olan makyajları seçmeye başlarlar. Birçok makyaj alternatifi arasından kendisine en çok yakışan makyajı belirleyen kadınlar bu makyajı birkaç sefer prova ederek düğün gününe hazırlanırlar.

Birbirinden güzel gelin makyajımodelleri arasından ten renginize en uygun olan makyajı seçmeye özen göstermeniz gerekmektedir. Aksi takdirde cildiniz ile uyum sağlayamayan fondöten seçimi kötü bir görünüm kazanmanıza sebep olacaktır. O yüzden ten renginize en uygun fondöten rengini belirleyerek kalıcı olan modelleri kullanmalısınız. Gelin makyajı diğer makyajlara oranla daha ön planda olmak zorundadır. Bu sebeple bu makyaj türünde özellikle gözlere vurgu yapmak gerekir. Abartıya kaçmadan yapacağınız makyajınızın çok sade olmamasına da dikkat etmelisiniz. Ayrıca doğallıktan yana olayım derken mat ve solgun bir görünüm kazanmamak için çaba sarf etmelisiniz.

http://gelinsacimodelleri.net/ adresinden detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!