Yüz Germe İşlem Aşamaları

Kategori: Yaşam - Yorum Yazın
Yüz Germe İşlem Aşamaları

Ameliyat uygulanmadan önce ilk aşama şüphesiz karar vermek olacaktır. Sizler önce ameliyata, sonra da ameliyatı yapacak uzman ve tıp merkezine karar verdikten sonra ameliyat aşamalarını takip eder ve başarıya ulaşırsınız. Şimdi sizlere ameliyat aşamalarından bahsedeceğiz.

  1. Anestezi: ameliyat, sakinleştirici, lokal ve genel anestezi yöntemleriyle hasta rahatlatılarak veya uyutularak gerçekleşir. Uygulanacak anestezi yönteminin ameliyatı gerçekleştirecek uzman belirleyecektir.
  2. Ameliyat Bölgesinde Müdahale İçin Kesik Açma: İstediğiniz yüz germe şekline ve uygulanacak yönteme bağlı olarak yüzün belirli bir yerinden müdahale edilecek alana kolayca ulaşmak için bir kesi açılır. Buradan müdahale edilmesi gereken bölgeye gerekli müdahaleler kolayca uygulanabilir. Bu sayede yüzün her yerinde kesi oluşturmak yerine işlem deri üstünde sadece bir noktadan yapılır. Geleneksel olarak uygulanan yüz germe ameliyatlarında genelde şakaklardan saç çizgisi doğrultusunda kulak arkasına kadar açılan kesi ile gerçekleşir. Yüz, gerdan bölgesi veya boyunda bulunan yağların kaybedilmesi işi bu sayede kolayca yapılabilir. Bu işlem esnasında sıkıntılı dokular atılır veya yağ yoğunlukları yok edilir.

  1. Açılan Kesiklerin Kapatılması: Ameliyat esnasında uygulanacak işlemlerin tamamı bittiğinde yani gerekli müdahalelerin tamamı yapıldığında artık yapılması gereken şey açılan kesinin yok edilmesidir. Şakaklardan başlayıp kulak arkasına saç bitimi doğrultusunda açılmış olan kesi, aynı şekilde çok ince bir şekilde dikişlerle kapanır. Artık ameliyat bitmiştir ve geriye sadece hastayı uyandırıp sonuçları görmek kalmıştır.
  2. Sonuçları Görme: Kesiklerin kapatılmasından sonra artık yara ve dikişlerin iyileşmesini bekleyip sadece gözle görünecek değişiklikleri gözlemek kalmıştır. Bu safhada en büyük görev hastaya düşmektedir. Hastanın yapması gereken şey; yaraların bakımına dikkat etmek, birkaç ay ani mimikleri kullanmamak ve yaraların enfeksiyon kapmasını önlemekle beraber uzmanların tavsiyelerinin tamamına uymaktır.

Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!