Zamanımızı nasıl yönetebiliriz?

Zamanımızı nasıl yönetebiliriz?

Öyle düşünmesekte en değerlimiz zamanımızdır elimizden kayar gider. Onu belki durduramayız ama kazanmak bizim elimizdedir. Zamanın en büyük düşmanıda bence unutkanlıktır, hep sıkışıklık yarattırır bize unutkanlık, zamanımızı kaybetmemize yol açar onu tam kazanıcakken. Şimdi bi kaç yolla unutkanlığımızı bir kere atıp kalan zamanın keyfini çıkartmaya bakın.

Kendinize yapıcaklar listesi yapın bunun için bir iş adamı/kadını olmanız gerekmez. Size zaman kaybettireceğine küçük notlarla herşeyin zamanda ve düzenli olmasını sağlarsınız. Böylece her konuda başarı için ilk adımı atmış olursunuz. Sadece listeyi yapmak yeterli değil oda sizinle olmalı, yapıp bir kenarı atmayın. Bir süre taşıdıktan sonra zaten alışıcaksınız ve kazandığınız zamanda aslında işlerinizi daha kısa sürede bitirip size zaman bile kazandırdığının farkına varacaksınız.

Listedeki kısa işleri ilk önce tamamlayın ayak bağı olmasın ve önemlileri için daha fazla zaman kazanın. Notlarınız arasında sadece yapacak işleriniz olmasın bir bölümünde de zaman harcadığınız ve harcama yaptığınız bölümler olsun. Daha sonra bir kaç dakika oturup incelediğinizde bazılarından eminim vazgeçeceğinizin farkına varacaksınız.

Hayatınızda bunu bir deneyin en azından iki hafta ve olacakları görün. İşleriniz zamanında ve yolunda gidecek, bundan en büyük mutluluğu siz duyacaksınız. Şimdiden boş zamanlarınızda yapacaklarınızı düşünmeye başlayın.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!