Zararlı Dosyalar Bilgisayardan Nasıl Kaldırılır?

Zararlı Dosyalar Bilgisayardan Nasıl Kaldırılır?

Hayatımızın her döneminde bizim için faydalı yâda zararlı olabilecek bilgisayarlarımızın olduğunu kabul etmemiz gereklidir. Çünkü teknolojinin ilerlemesi bilgisayarların tabletlerin ve telefonlardan girilebilen internet ortamı oldukça yaygınlaşan bu dönemlerde bizim ışığımız olma yolunda devem etmektedir. Bizim için oldukça önemli bir durumdur. Kısaca bilgisayar her ortamda mevcuttur.

Evde, okulda, işyerimizde ve her yerde girmemiz gereken ve vazgeçemeyeceğimiz doğru kullanıldığında bizi yetiştiren ve yanlış kullanıldığında bizim zararımıza olacak sorunları görmemiz mümkündür. Bu yüzden alınacak bazı önlemlerde şarttır. Bunlar nedir diye düşünecek olursak bilgisayarımıza zarar verecek her durumdan kaçınmamız şarttır. Bu yüzden AVG programını yüklememiz gereklidir. Bu program sayesinde zararlı bulunan dosyalar yâda virüs programı sayesinde kaldırılmaktadır.

AVG Antivirüs indirmek için tıklayınız.

Bilgisayarda sizin haberiniz olmadan arıza durumunda çalıştırdığınızda bulur ve bakımını yapmaya başlar. Programın tek amacı bakım ve onarımı sağlamaktır. Bu elektronik alet sayesinde işlerimizin birçoğunu yerimizden kalkmadan yapmamız mümkündür. Bu yüzden girip çıktığımız her site ya da sayfalarda bulunan zararlı dosyalar ya da virüsleri ESET NOD32 ile temizleme şansınız çok yüksektir. Programın özelliği hızlı tarama yaparak anında bulduğu virüslere karşı özel korumayı devreye sokarak casus virüs ve yazılımları anında temizleyerek bilgisayarınızı koruma altına almaktadır.

ESET NOD32 indir linkini kullanarak dilerseniz bu yazılımı kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Evinizde oturduğunuzda canınız sıkıldı yâda çocuğunuz bir oyun oynarken girdiği sitelerin ne kadar uygun siteler olduğunu bilmemiz olanaksızdır. Fakat girilen bu oyunların çoğunda virüs bulunmaktadır. Dosya indirirken yâda oyun oynarken karşımıza çıkacak sorunlara karşı güvenlik ne kadar yüksek olursa sizin için kadar önemlidir. Combofix yazılımlara karşı özellikle hazırlanan bir programdır. Bunu tercih etmenizin tek nedeni tarama sırasında yazılımlarda bilgisayarınızı tehlikeli durum varsa anında temizlemeye çalışmaktadır.  Gönül rahatlığıyla istediğiniz yerlere girebilirsiniz.

Combofix indir bağlantısına tıklayarak bu yazılımı kolaylıkla bilgisayarınıza indirebilirsiniz.


Bu Yazıyı Paylaş! Google+! Pinterest!